Kaş’ta 3 Gün

Kaş’ta tatil için hem kısıtlı zamanı olup hem de görmeden olmaz denen tüm yerlere gitmek isteyen misafirlerimiz için 3 günlük bir Kaş tatili planı hazırladık.
Kaş’ın sakin ve huzurlu havasını kaybetmeden ama dolu dolu geçirebileceğiniz 3 günlük bir tatil için bu yazı çok işinize yarayacak 😉

1. Gün
Kaş’a geliş saatinize bağlı olarak otelimize yerleşmenizin ardından yol yorgunluğunu atmak ve bir an önce denizle buluşmak isteyeceğinizi düşünüyoruz. Bunun için ise en kestirme yol elbette ki otelimize ait plajımız olacaktır. Şezlonglara uzanıp güzelce dinlendikten sonra, şehirdeki arkadaşlara gönderilmek üzere arkanıza masmavi deniz, elde enfes bir içecek ile “Pazartesi sendromu mu? Hahaha J” temalı birkaç fotoğrafı da çekip, ardından akşam yemeği için planlar yapmaya başlayabilirsiniz.


Kaş’ın akşamlarını ve meyhanelerini ilk günden keşfedip güzel bir akşam yemeği ile günü sonlandırabilirsiniz. Akşam yemeği için önereceğimiz ilk seçenek: Zaika Ocakbaşı. Yüksek sezonda, gitmeden birkaç gün önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.
Yemek sonrası Kaş’ın meşhurlarından Mavi Bar ya da Echo’ya uğrayıp gecenize güzel müzikler eşliğinde devam edebilirsiniz.


2. Gün
Kahvaltı sonrasında, Kaş’a gelmişken olmazsa olmaz Kaputaş Plajı için yola koyulma vakti gelmiştir. Kaputaş Plajı’na Kaş’tan araçla yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Eğer aracınız yoksa otogardan yarım saatte bir hareket eden dolmuşlarla da kolay bir şekilde ulaşmak mümkün. Dünyaca ünlü bu plajdaki mavi ve turkuaz tonlarının büyüsüne kapılacağınızdan şüphemiz yok, üstelik Kaputaş’ın Kaş’taki tek kumlu plaj olduğunu da ekleyelim. Özellikle Temmuz-Ağustos aylarında oldukça yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Kaputaş’a öğleden önce gitmek iyi bir fikir olabilir


Öğle veya öğleden sonra hafif bir şeyler atıştırmak ve Kaş’ın sevimli mekanlarını keşfetmek isterseniz ilk durak olarak yeni tatlar deneyebileceğiniz Oburus Momus’u öneriririz. Yemek sonrası Kaş merkezinde küçük bir gezintiye çıkarak Uzun Çarşı’daki küçük dükkanlara uğrayabilir ve sokağın sonunda Kaş’ın simgelerinden biri olan Likya döneminden kalma Aslanlı Lahit’i görebilir, limanda deniz fenerine kadar kısa bir yürüyüş yapabilir son olarak da Meis Adası’na bakan manzarasıyla insanı büyüleyen antik tiyatroyu ziyaret edebilirsiniz.

Akşam yemeği için ise bu defa önerimiz otelimizin restoranı olacaktır, çünkü Mavilim’de konaklayıp da, gün batımına karşı lezzetli bir akşam yemeği yemeden Kaş’tan ayrılmak çeşitli pişmanlıklara sebep olabilir.
3. Gün
E artık son günümüz, biraz daha hareketlenebiliriz derseniz kalan vaktinize göre seçebileceğiniz 3 ayrı aktivite planımıza buyurun:
Önerilerimizden ilki: tüplü dalış. Kaş’ın eşsiz deniz altını keşfetmek ve unutulmaz bir deneyim yaşamak için deneme dalışlarına katılabilirsiniz. Eğitmenlerle birlikte yapılan bu dalışlar için daha önceden dalış yapmış veya konu hakkında eğitimli olmanıza gerek yok, yalnızca 2-3 saatinizi ayırmanız yeterli. İsterseniz sabah, isterseniz öğleden sonra yapılan dalış turlarından birini seçebilirsiniz. Eğer dalış sonrası hala Kaş’ta geçirecek vaktiniz varsa kalan zamanınızı en ünlü plajlardan biri olan Hidayet’in Koyu’nda geçirebilirsiniz.
Kalan günümüzün tamamını teknede geçirelim, Kaş’a ve denize iyice doyalım derseniz de Kekova tekne turlarını değerlendirebilirsiniz. Sabah 9 civarı başlayan turlarla hem Kaş ve çevresindeki en güzel koylarda yüzme imkânı bulabilir hem de Kekova Adası çevresi, batık şehir ve Kale Köy-Simena Antik Kenti’ni görebilirsiniz. Kale Köy’ün efsane dondurmalarından tatmak için bile bu tura katılmaya değer!
Bir diğer seçenek ise Türkiye’ye en yakın Yunan Adası olan Meis. Bu sevimli adaya gitmek için her gün sabah 10’da Kaş Limanı’ndan hareket eden tekneleri kullanabilirsiniz. Meis’e gidebilmek için 3 gün öncesinden Kaş’taki seyahat acentelerine başvurarak alabileceğiniz günübirlik vizeye veya varsa Schengen vizenize ihtiyacınız olacaktır. Meis’e gitmişken büyüleyici Mavi Mağara’yı ziyaret etmenizi özellikle tavsiye ederiz.

Elbette Kaş için 3 gün yetmez ama Kaş’ın 3 günü şehrin yorgunluğunu unutturmaya yeter. Umarız verdiğimiz tavsiyeler tatil planınızı oluşturmakta size yardımcı olur!
Kaş’ta görüşmek dileğiyle!